26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на ☢Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами та медичними наслідками і впродовж багатьох років впливає на здоров’я людей та довкілля.
«У КНП «Гадяцький ЦПМСД» система спостереження, надання медичної допомоги, медичного забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи передбачає перебування на обліку у лікарів загальної практики-сімейних лікарів, відповідно до укладених декларацій. Переважно з серцево-судинними, цереброваскулярними захворюваннями, захворюваннями опорно-рухового апарату. Постраждалі від
Чорнобильської катастрофи проходять амбулаторне, стаціонарне та санаторно-курортне лікування.» – пояснює завідувач АЗПСМ м. Гадяч №2,
лікар загальної практики- сімейний лікар Лілія Черненко
«Станом на 24.04.2023 року на обліку в КНП «Гадяцький ЦПМСД» перебувають:
учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 310 осіб;
особи переселені з населених пунктів, які зазнали радіаційного впливу в результаті аварії на ЧАЕС – 77 осіб.
Щорічно проводиться комплексний медичний огляд лікарями ЗП-СЛ та вузькопрофільними лікарями. За потреби пацієнти направляються на реабілітаційне лікування до КП «ОКЛВЛД ПОР» м. Полтава вул. Шевченка 10.
За 2022 рік забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування – 28 осіб.» – розповідає Лілія Черненко