A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги" Гадяцької міської ради

Діти - наше майбутнє!

Дата: 02.05.2023 11:32
Кількість переглядів: 43

Фото без описуНародження дитини 🤱- це велика радість та відповідальність перед батьками. Оскільки, здоров’я дитини, перш за все, залежить від того, який буде за ним догляд. Усі ці питання, на перший погляд, є звичайними й природними.

⁉Проте, коли народжується власна дитина, у нас з’являється безліч проблем та запитань, і розв’язувати їх потрібно негайно, адже малятко чекати не хоче.

👩‍⚕Оксана Титаренко, лікар-педіатр, розповідає про основні моменти догляду за дитиною.

✅Догляд за шкірою.

Кожного ранку потрібно дитину вмивати. Використовуйте теплу кип’ячену воду. Своєю рукою вмивайте личко малюка. Очі протирайте ватним диском, змоченим в кип’яченій воді від зовнішнього кута ока до внутрішнього. Вушні раковини та вушну складку протирайте ватним джгутиком. Не використовуйте вушні палички! Також ватним джгутиком очищайте носик малюка. Для кожного носового ходу свій джгутик.

Шкіра новонародженого має багато складочок, в які забивається волокна від одежі, затікає молоко, що може призвести до почервоніння. Щоб уникнути цього потрібно протирати всі складки вологими шматочками вати.

Доглядати за пупковою ранкою потрібно до тих пір, поки вона не загоїться. Для цього використовуйте кип’ячену воду, антисептики.

✅Догляд за нігтями

Використовуйте ножиці із закругленими кінцями. Не слід зістригати нігтики «під корінь». Найкраще підстригати під час сну.

✅Купання новонародженої дитини

🛁Найзручніше купати ввечері перед сном. Не слід купати малюка одразу після того, як він поїв.

Поки не загоїлась пупкова ранка, вода повинна бути кип’яченою (🌡температура води 36-37 С ).

Ванночку перед купанням помийте теплою водою з милом🧼. На дно ванночки постеліть спеціальний килимок або поролонову підстилку.

Загорніть дитину в байкову пелюшку. Однією рукою притримуйте новонародженого під спину (так, щоб голова малюка лежала у вас на передпліччі). Іншою рукою спершу намильте і сполосніть головку, потім помийте животик, ручки та ніжки.

Після купання промокніть шкіру малюка рушником. При потребі шкіру дитини змастіть дитячою олійкою або кремом.

✅Масаж.

Робіть масаж зранку за годину до годування або через 30-40 хв після годування. Руки повинні бути теплими. Сеанс не повинен перевищувати 10 хвилин. Слідкуйте за настроєм малюка.

✅Прогулянки

Для першої прогулянки достатньо 10-15 хвилин, потім поступово збільшувати час до 1,5-2 години. Все залежить від температури повітря. Щоб малюку було комфортно на вулиці, на нього слід одягати на 1 шар одягу більше, аніж на дорослого Не кутайте дитину, якщо на вулиці тепло.

✅Годування

Найкраще для малюка буде грудне вигодовування👩‍🍼. Але якщо за певних причин це неможливо, використовуйте штучне вигодовування молочними сумішами🍼.

Кількість добових годувань визначається виходячи з індивідуальних особливостей малюка. Перерву між їжею рекомендується робити не більш ніж 2-3 години, але якщо дитина подає знаки що зголоднів, то годувати його слід за вимогою.

🤔Материнське чуття, знання, спостереження та досвід – це складові успіху в догляді за малюком👣.

☝️Догляд за дитиною не буде занадто обтяжливим, а навіть приємним і радісним, якщо здійснювати його розумно і з задоволенням.🙂😄😁


« повернутися

Віртуальна АТС
Віртуальна АТС
Хочете, зателефонуємо
Вам за 30 секунд?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень