A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги" Гадяцької міської ради

Що робити, якщо ☢️радіаційна аварія застала вас на вулиці?

Дата: 08.07.2023 08:17
Кількість переглядів: 40

Фото без опису ✔️ Необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска😷. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм, пояснюють у Міністерство охорони здоров'я України.

✔️ Потрібно якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.

✔️Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягу – це допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення.

✔️Переконайтеся, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори.

✔️ Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості необхідно помити голову.

✔️Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками.

‼️ У разі відповідної рекомендації від влади – прийміть необхідну дозу калію йодиду.

☢️ Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто🚗. Зауважте, що перші години після аварії – найбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил.

‼️ Головне – не панікуйте 😧🏢і не покидайте приміщення!
Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади🏢. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів🛣️


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень